Çankaya Belediyesi, çocukları Cin Ali ile tanıştırdı

Çankaya Belediyesi, çocukları Cin Ali ile tanıştırdı. 23 Nisan Çocuk Evi’nde sanat ve spor atölyelerine katılan çocuklar, Cin Ali Müzesi’nde eğlenceli ve öğretici zaman geçirmenin mutluluğunu yaşadı.

Çankaya Belediyesi, çocukların verimli bir tatil geçirebilmesi için etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. 6-12 yaş arası çocuklara yönelik atölyelere ev sahipliği yapan 23 Nisan Çocuk Evi, Cin Ali Müzesi ile çocukları nostaljik bir yolculuğa çıkardı.

Cin Ali karakterinin yaratıcısı Rasim Kaygusuz’un kızları tarafından açılan müzeyi ziyaret eden minikler, hem Cin Ali karakteriyle tanıştı hem de yaratıcı etkinliklerle bilgi ve becerilerini geliştirecek yeni deneyimler kazandı.

Cin Ali müzesi rehberi eşliğinde gerçekleşen ziyarette, çocuklar, Çözümlü Alfabe, Oyunla Okuma Öğretimi, Tombala Kartları, Renkli ve Hareketli Heceleme Fişleri, Resimli ve Matematikli Fişler, Telle Okuma-Yazma Aritmetik ve Resim Öğretimi, Dönerli Hikaye Kartları, Yazmayan Kalem ve Güzel Yazı Defteri, Güzel Yazı Defteri, Çarpma ve Sayma Öğretimi gibi etkinliklere de katıldı. Çocuklar müzede, Cin Ali hikayelerinden Cin Ali’nin Atı, Cin Ali’nin Topu, Cin Ali’nin Topacı ve Cin Ali’nin Kır Gezisi kitaplarını uzman rehberler eşliğinde tanıma fırsatı buldu.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x