İEÜ Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü’nden Doç. Dr. Şölen Kipöz ve İpek Karatop Türkiye birincisi oldu

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü’nden Doç. Dr. Şölen Kipöz ve bu yıl mezun olan İpek Karatop, ‘Döngüyü Tasarla’ adlı yarışmada Türkiye birincisi oldu. Örnek bir akademisyen-öğrenci çalışmasına imza atan ikili, atık durumdaki erkek gömlekleri dönüştürülerek kadınlar için hazırlanan birbirinden şık pantolon, etek, yelek, gömlek ve elbise tasarımlarını içeren koleksiyonla başarıya ulaştı.

Bu yıl ‘İleri Dönüşümü Tasarla’ temasıyla gerçekleşen yarışmada; Koç Üniversitesi, Endüstriyel Tasarım Meslek Kuruluşu, akademisyenler ve iş dünyasının profesyonellerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirme yapıldı.

Hazır giyim koleksiyonuna dönüştü

Yatırımcılara da sundular

Kipöz ve Karatop, çalışmalarını İstanbul’daki seri ve melek yatırımcılara sunarak projeyi hayata geçirme yolunda ilk adımı da attı. Kipöz ve Karatop, yarışmanın final aşamasında gerçekleştirdikleri sunumda büyük beğeni topladı. İkili, önümüzdeki günlerde İstanbul’da yapılacak törende ödüllerini alacak.

‘Döngüsel Ekonomi’ vurgusu

“En iyi olmaya çalıştım”

Ödül almanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen İpek Karatop ise “Yarışmanın seçici kurulu tarafından belirlenen 5 proje finalde yer aldı. Projelere imza atan tüm ekiplerle zoom üzerinden görüşme yapıldı. Biz de projemize ilişkin jüriye detaylı bir sunum yaptık. Yarışmanın son basamağı olarak projelerimizi melek yatırımcı ağlarında yer alan çok değerli isimlere de aktardık, tanıttık. Zorlu sürecin sonunda da ödüle ulaştık. Erkek gömleklerinin yeri bende çok ayrıdır. Mesleki anlamda ilk paramı bir erkek gömleği fabrikasında kazanmıştım. Bu değer ve duygu ile oluşturduğum ‘Gömlek Döngüsü’ projesinde, Şölen Hocam ile birlikte ödül almak benim için ayrı bir gurur oldu. Sevdiğim ve çok istediğim bir bölümde okudum. Okuduğum süre zarfınca kendimin en iyisi olmaya çalıştım” ifadelerini kullandı. – İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x