Sony Xperia 5 V Geekbench skoru ve teknik özellikleri ortaya çıktı!

Geçtiğimiz Sony’nin onu ne zaman tanıtacağını ve hatta çıkış tarihini öğrendiğimiz Sony Xperia 5 V için bir Geekbench skoru ortaya çıktı. Böylelikle yaklaşmakta olan akıllı telefonun heyecanlandırıcı teknik özellikleri de ortaya çıkmış oldu.

İşte Sony Xperia 5 V teknik özellikleri:

Dün Xperia 5 Vn’in 1 Eylül’de tanıtacağı duyuruldu. Şirket henüz herhangi bir akıllı telefon özelliği açıklamadı, ancak XQ-DE54 model kodunu taşıyan ve Xperia 5 V olduğuna inanılan bir cihaz, temel özellikleriyle Geekbench’te ortaya çıktı.

XQ-DE54 kod isimli cihaz, Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi tarafından destekleniyor. İşletim sistemi ise Android 13. RAM kapasitesi ise görüldüğü kadarıyla 8 GB. Ancak cihazın 16 GB RAM seçeneği olduğunu ve 33W hızlı şarj teknolojisini destekleyeceğini biliyoruz.

Xperia 5 V, Geekbench’in tek ve çok çekirdekli testlerinde sırasıyla 2.004 ve 5.059 puan aldı, bu da yakın zamanda piyasaya sürülen Xiaomi 13 Ultra ile neredeyse aynı olduğu anlamına gelmekte.

Telefonun tasarımı üzerine çekilmiş bir reklam filmi de geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Dilerseniz onu da yukarıdan izleyebilirsiniz. Video, Xperia 5 V’nin arka yüzünde çift kamera düzeni içeren yenilenmiş tasarımını gösteriyor.

Bu muhtemelen Xperia 5 V’nin geniş ve ultra geniş açılı bir kamera kurulumuna sahip olacağı ve seleflerinin dördünde de bulunan telefoto modülüne sahip olmayacağı anlamına geliyor. Cihazın ön yüzü Xperia 1 IV ile neredeyse aynı görünüyor ve gelecek cihazın 3.5 mm kulaklık girişini koruyacağı da teyit ediliyor.

Cihaz, videonun sonuna doğru gösterilen siyah, beyaz ve mavi olmak üzere en az üç renkte satışa sunulacak. Siz Sony Xperia 5 V hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x