Bursa’da kayıp evladını bekleyen gözü yaşlı anne

İHA

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde 96 yaşındaki annesi Zeliha Dalgın ile birlikte yaşayan 44 yaşındaki Bülent Dalgın, fırına ekmek almaya gönderdiği annesinden uzun ekmek almasını istedi.

Fırına gittiğinde uzun ekmek bulamayan 96 yaşındaki yaşlı kadın yuvarlak ekmek alarak eve geldi.

Uzun ekmek alıp almadığını soran oğluna uzun ekmek kalmadığı için yuvarlak ekmek aldığını söyleyince de anne ve oğlu arasında tartışma çıktı.

Annesi yuvarlak ekmek alınca evi terk etti

Akşam saat 17.00 sularında annesine “sen uzun ekmek almamak için yalan söylüyorsun” diyen Bülent Dalgın evden çıktı ve bir daha da eve geri dönmedi.

Oğlunun hayatından endişe eden Zeliha Dalgın polisi ve jandarmayı arayarak kayıp ihbarında bulundu.

20 gündür evinin balkonundan biran olsun ayrılmayan Zeliha Dalgın yaşlı gözlerle oğlunun eve dönmesini ve ona bir an önce kavuşmayı hayal ediyor.

“20 gündür balkonda onu gözlüyorum”

Ağlamaktan göz pınarları kuruyan Dalgın, “20 gün oldu. Karşılıklı televizyon izliyorduk. Bana sebepsiz yere kızdı. Anne ekmek al ama uzun ekmek al dedi. Tamam uzun ekmek alırım çocuğum dedim. Uzun ekmek yoktu fırında yuvarlak ekmek aldım. Geldim uzun ekmek yoktu çocuğum dedim.

O zaman sen yalan söylüyorsun uzun ekmek almak istemiyorsun dedi kızdı ve gitti. Düzenli ilaç kullanıyordu. Saatini hiç geciktirmiyordum. 20 gündür balkonda onu gözlüyorum, ne olur yalvarıyorum. Dön evine çocuğum, yavrum seni çok özledim ben. Ne olur dön evine” dedi.

“Sizlere ölünceye kadar dua ederim”

Oğlunun bir anlık öfke ile evden çıkarken yanına para ve nüfus cüzdanını dahi almadığını aktaran Zeliha Dalgın, “İstanbul’da tanıdıklarımız vardı. Oraya gitmiş olabilir dedik. Kardeşim araştırdı oraya da gitmemiş. Beş kuruş yanında para yok. Nüfus kağıdı bile evde, öylece çıkıp gitti” diye konuştu.

Oğlunun evi terk ettiği günden bu yana evin balkonundan bir an olsun ayrılmadan oğlunun dönmesini bekleyen 96 yaşındaki Zeliha Dalgın, “Çocuğum bulunursa bayram ederim. Sizlere ölünceye kadar dua ederim” dedi.

“Göz pınarlarım kurudu”

Gözüne uyku girmeyen, yeme içmeden kesilen Zeliha Dalgın, oğluna dönmesi için yalvarırken, “Çocuğum ne olur artık dön evine. Göz yaşlarım bitti artık akmıyor. Göz pınarlarım kurudu. Her gece “Allah’ım çocuğumu kötü insanlardan koru” diye dua ediyorum. Ondan başka kimsem yok. Yalvarıyorum. Ne olur bulun oğlumu” şeklindeki sözleri yürekleri dağladı.

“Ablam balkonda oğlu için ağlıyor”

Bülent Dalgın ile en son konuştuğunda tövbe ettiğini belirtip bir daha gitmeyeceğim dediğini anlatan Teyze Teşrife Kaman ise “Ne oldu neden gitti bilmiyorum. Ablam koca gece balkonda oğlu için ağlıyor. Daha önce de Balıkesir’e gitmişti. Askerler bulmuş. Orada onlara dayısının numarasını vermiş. Dayısını aramışlar, dayısı gidip almıştı. Hastanede bile yattı. İlaç kullanıyordu. İnşallah geri gelir” diye konuştu.

“Gel anneni bu ızdıraptan kurtar”

96 yaşındaki Zeliha Dalgın’ın 20 gündür en büyük dramı yaşadığını hatırlatan Orta Mahalle Muhtarı Ali Yaşar Seyis ise Bülent Dalgın’ın geleceğini umut ettiğini belirtti.

Muhtar Seyis, “Annesi 20 gündür gece gündüz sürekli o balkonda. Kendisine inşallah bulacağız diyoruz. 3 Mayıs’tan bu yana gözüne uyku girmiyor. 96 yaşında bir nine. Sağlığından korkuyoruz. Bülent’e sesleniyorum. Bir an önce gel. Anneni bu ızdıraptan kurtar. İnşallah gelecektir diye ümit ediyorum” şeklinde konuştu.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x