Türk gıda devi sessiz sedasız Amerikalılara satıldı

Türk gıda devi Vintage Food, sessiz sedasız Amerikalı şirket Ziyad Brothers’a satıldı. ABD’de 2 binden fazla Türk ürününün satışını gerçekleştiren Vintage Food’un sahibi Levent Demirgil, bu satışın ardından Ziyad Brothers’ta yönetici pozisyonuna getirildi. Satış bedeli açıklanmazken, devir işlemleri bu yılın ilk aylarında tamamlandı.

Vintage Food, Ülker, Tamek, Tadım, Uludağ, Reis, Murat Bey ve Piyale gibi birçok markanın ürünlerini ABD’deki marketlerde satışa sunuyordu. Bu satışla birlikte, Ziyad Brothers, ABD’deki en büyük Orta Doğu ve Akdeniz gıda sağlayıcılarından biri haline geldi. Ziyad Brothers CEO’su Jim Wagner, bu anlaşmanın Ziyad’ın yiyecek ve içecek portföyünü büyük ölçüde tamamlayan bir fırsat olduğunu belirtti.

Ziyad Brothers, daha önce Halo Foods Ltd., Turkey Hill ve Pretzels Inc. gibi firmaları bünyesine katan Peak Rock Capital tarafından satın alınmıştı. Bu yeni anlaşma, Akdeniz ve Orta Doğu ülkelerine ait ürünlerin ABD’deki marketlerde daha fazla yer almasını sağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x